Uluslararası Akademik Geriatri Kongresi 2017

08.03.2017

Tarih:             12 Nis 2017 - 16 Nis 2017

Lokasyon:      Calista Otel - Antalya

Şehir:            Antalya

Web Sitesi:    akademikgeriatri2017.org

Değerli Meslektaşlarım, "Uluslararası Akademik Geriatri Kongresi 2017”, Akademik Geriatri Derneği tarafından 12 – 16 Nisan 2017 tarihlerinde Calista Otel, Belek / Antalya ‘da gerçekleştirilecektir. Derneğimizce kongreyi Uluslararası boyuta taşıyarak hem bilimsel seviyeyi yükseltmek, hem de akademik çalışmalara destek vermek amacındayız. Ülkemizde yaşlı nüfus 2016 verilerine göre % 8,2’dir ve diğer yaş gruplarına göre daha yüksek bir hızla artmaktadır, yani Türkiye’de 6,5 milyon civarında yaşlı birey bulunmaktadır. Bütün bu veriler her basamak ve branştaki hekimin daha sık yaşlı hasta ile karşılaşacağı anlamına gelmektedir.

Demans, depresyon, deliryum, inkontinans, bası yaraları, malnütrisyon, sarkopeni, polifarmasi, düşmeler, osteoporoz, kırılganlık başlıca Geriatrik Sendromlar olup, güncel yaklaşımlarla kongre programında yer alacaktır. Diyabet, hipertansiyon, hiperlipidemi, atrial fibrilasyon, Parkinson, osteoartrit, ağrı, enfeksiyonlar gibi yaşlıda sık görülen hastalıklarda kongrede değişik yönlerden tartışılacaktır. Birinci basamak hekimlerinin yaşlı hasta ile ilgili sorunları, huzurevi ve bakımevi çalışanlarının sık karşılaştığı problemler de bu kongrenin temel konularıdır.

İnterdisipliner ekip anlayışı içinde multidisipliner bir yaklaşımı amaçlayan Geriatri Biliminin amacına uygun olarak farklı disiplinlerden konuşmacılar ve konularla, yaşlı sağlığına kapsamlı bir bakış ve güncelleme sunulacaktır. Kongrenin Uluslararası olmasının Geriatrik olgu sunumları ve sözel bildirileri daha bilimsel boyuta taşıyacağı ve sunum yapanların akademik çalışmalarına fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

Yaşlı sağlığı ile ilgilenen başta geriatristler olmak üzere, iç hastalıkları uzmanları, aile hekimleri ve uzmanları, nöroloji uzmanları, psikiyatri uzmanları, fizik tedavi uzmanları, huzurevi ve bakım evi hekimleri, hemşire, fizyoterapist ve diyetisyenler bu kongrenin hedef kitlesidir.

Düzenleme kurulu olarak siz değerli katılımcılarımıza kaliteli bir bilimsel program sunmak, akademik çalışmalarınıza destek olmak arzusundayız. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

KONGRE TARİHİ VE YERİ
Uluslararası Akademik Geriatri Kongresi 12 – 16 Nisan 2017 tarihlerinde Calista Otel, Antalya’da gerçekleştirilecektir.

TOPLANTI DİLİ
Toplantı dili Türkçe ve İngilizce’dir.

KAYIT VE DANIŞMA MASASI
Kayıt ve danışma masaları 12 – 16 Nisan 2017 tarihleri arasında, 08:00-22:00 saatleri arasında açık olacaktır.

YAKA KARTI
Tüm katılımcı ve refakatçilerin toplantı merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında, sergi alanlarında, poster alanlarında ve sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları toplantının sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir.

KREDİLENDİRME
Kongrenin tüm oturumları Türk Tabipler Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredilendirme Kurulu (STE) tarafından kredilendirilecektir.

SERGİ ALANI
Toplantı boyunca katılımcı firmalar ürünlerini toplantı merkezinde kendilerine ayrılacak olan alanda sergileyebilecektir. Sergi alanı toplantı boyunca katılımcıların ziyaretine açık olacaktır.

DAVET MEKTUBU
Kongre kaydını tamamlamış olan katılımcılara, kurumlara verilmek üzere talep edilecekleri kongre davet yazıları Organizasyon Sekreterliği aracılığı ile gönderilecektir. Bu tür davet yazıları sadece izin amacı ile kullanılabilir.

KATILIM SERTİFİKASI
Toplantıya kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası 17 Nisan 2016 tarihinde verilecektir.

TRANSFER
Transfer ücreti çift yön 300TL + KDV dir. Transfer taleplerinin transfer tarihinden en az 15 gün önce yazılı olarak kongre organizasyon sekretaryasına iletilmiş olması gerekmektedir.

İPTAL ŞARTLARI
Tüm rezervasyon iptallerinin Serenas Turizm’e yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir.

  • 13 Ocak 2017 tarihine kadar bildirildiği takdirde kayıt ve konaklama ücretlerinin tamamı iade edilecektir.

  • 13 Ocak – 13 Şubat 2017 tarihi arasında bildirildiği takdirde kayıt ve konaklama ücretlerinin % 50’si iade edilecektir.

  • 13 Şubat 2017 tarihinden sonra yapılan iptallerde, geri ödeme yapılmayacaktır.

     

medikalakademi

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir