Türk KOBİ’leri Tayland İle Ticaret Hacmini Arttırıyor

18.05.2017

KOSGEB ile Tayland muadil kurumu olan OSMEP (The Office of SMEs Promotion Thailand) arasında imzalanan mutabakat zaptı kapsamında iş birliği ve Türk-Tay KOBİ’ler arasında ticari iş görüşmesi (B2B) faaliyetleri gerçekleştirildi.

15-16 Mayıs’ta Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilen programa, OSMEP Genel Müdürü ve beraberindeki heyeti, Tayland-Türkiye İş Konseyi Temsilcisi, Tayland Eximbank Temsilcisi, Tayland Organik Ticaret Birliği Başkanı, Tayland SPA Federasyonu ve Birliği Yöneticileri ile gıda, organik gıda, SPA, kozmetik, takı ve mücevherat, turizm, ev dekorasyonu alanında faaliyet gösteren 30 Taylandlı işletme katılım sağladı.

KOSGEB ve destek mekanizmaları ile ilgili bilgilendirmeler yapılan program kapsamında çalışma ziyaretleri de gerçekleştirildi. KOSGEB veri tabanında kayıtlı 97 işletme ile Taylandlı işletmeler bir araya getirilerek KOBİ’ler arasında ticaret hacminin artırılmasını hedefleyen görüşmeler yapıldı.

 KOSGEB modeli ve destek mekanizmaları hakkında düşüncelerini dile getiren OSMEP Genel Müdürü, KOSGEB sistemini mümkün olduğunca Tayland felsefesine uyarlayarak transfer etmek istediklerini ifade etti.

Tayland Heyetinin programı ODTÜ Teknopark ve OSTİM Organize Sanayi Bölgesi'nde saha ziyaretleri ile son buldu.


Kaynak:KOSGEB

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir