Henüz 6 Aylıkken Bedeninden Büyük Tümörle Doğdu, Yaşama Tutundu

14.07.2017

Doktorların "Canlı doğması bile mucize" dediği, daha 6 aylıkken bedeninden büyük tümörle dünyaya gelen bebek, 3 başarılı ameliyatın ardından yaşama sımsıkı sarıldı.

İzmir'de doktorların "Canlı doğması bile mucize" dediği, daha 6 aylıkken bedeninden büyük tümörle dünyaya gelen Sare İnci bebek, yaşama sımsıkı sarıldı.

VÜCUDUNDAKİ TÜMÖR HER GEÇEN HAFTA ONUNLA BİRLİKTE BÜYÜDÜ

İzmirli öğretmen Didem Altıntaş ile özel bir şirkette çalışan Selim Altıntaş'ın tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen bebeklerinde, daha anne karnındayken tümör olduğu belirlendi. Başlangıçta tümörün alınabilecek boyutta olduğu söylendi. Ancak tümör haftalar geçtikçe büyüyordu. Ayrıca anneye de gebelik tansiyonu teşhisi konuldu. Çiftin gittiği doktor, aileye Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'ne yatması gerektiğini söyledi.

REKLAM

ads by AdMatic

3 GÜN HAYATA TUTUNMAYI BAŞARDI, 4 GÜNLÜKKEN AMELİYATA ALINDI

Gerekli tetkiklerin tamamlanmasının ardından anne Didem Altıntaş ameliyata alındı. Ameliyatınn ardından Sare Bebek dünyaya geldi. Bebek hemen nakil ambulansıyla Tepecik Hastanesi Bornova Ek Bina'daki Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'ne götürüldü. Burada doktorlar, "3 gün hayata tutunursa 4'üncü gün ameliyatla tümör alınacak" dedi. Sare Bebek, o kritik 3 günü atlatmayı başardı. 4'üncü gün de ameliyata alındı.

TÜMÖR ALINDIĞINDA KİLOSU 1.340 GRAMDAN 580 GRAMA DÜŞTÜ

Çocuk Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Tunç Özdemir'in başkanlığında gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla tümörü alınan Sare Bebek'in daha sonra kalbi durdu. Kalp masajıyla yeniden hayata döndü. İnci bebek tümör ameliyatının ardından bir tümör ameliyatı ve bir de göz ameliyatı geçirdi. İlk tümör alındığında 1 kilo 340 gramdan 580 grama düşen Sare Bebek şu an 1 kilo 660 grama kadar yükseldi.

3 AMELİYATIN ARDINDAN SAĞLIĞINA KAVUŞTU VE 1.660 GRAM OLDU

Tepecik EAH Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi devam eden Sare Bebek, üçüncü ayına sağlıklı bir şekilde girdi. Yeni Doğan Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr. Esra Özer İnci bebeğin durumunun iyiye gittiğini ve bir süre daha tedavisine devam edileceğini söyledi. Didem ve Selim Altıntaş, bebeklerine kavuşacakları için çok heyecanlı olduklarını belirterek "Onu ilk defa kucağımıza alacağız. Yıllar sonra ona ne kadar mücadeleci bir kız olduğunu anlatacağız. Biz onu, o da bizi hiçbir zaman bırakmadı. Çok heyecanlıyız" dedi.

"BEBEKTEN DAHA BÜYÜK BİR TÜMÖRLE KARŞI KARŞIYAYDIK"

Sare Bebek'in ameliyatını gerçekleştiren Doç. Dr. Tunç Özdemir ise tümörlü bebeklerde genellikle kalp yetmezliğine bağlı ölümler olduğunu vurgulayarak, "Ancak Sare Bebek'in durumu farklıydı. Bebekten daha büyük bir tümörle karşı karşıyaydık. Biz buna ikizi olacakmış da olmamış diyoruz. İnci'nin tümörünü almasaydık şu an kaybetmiş olacaktık. Onun yaşama tutunması, onunla ilgilenen bütün hastane personelini de çok mutlu etti" dedi.


Kaynak:HABERLER.COM

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir