MHP'li Karakaya: Sıradan Muayenehaneler Kurumsal Hastane Gibi Sunuluyor

17.07.2017

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana MilletvekiliProf.Dr. Mevlüt Karakaya, sıradan muayenehanelerin internet sitelerindekendilerini 'Tecrübeli kurumsal hastane' görünümü verip halkı mağdurettiklerini öne sürerek soru önergesi verdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana MilletvekiliProf.Dr. Mevlüt Karakaya, sıradan muayenehanelerininternet sitelerinde kendilerini 'Tecrübeli kurumsal hastane' görünümü veriphalkı mağdur ettiklerini öne sürerek soru önergesi verdi.

Karakaya, bu konuda TBMM'ye Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ınyanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. MHP'li Karakaya, yaptığıaçıklamada, internet ortamları ve bazı televizyonlarda sıradan muayenehanelerininsanları aldatıcı bilgiler verdiğini ifade ederek şöyle dedi:

"Sanal ortamlarda sağlık kurumları ve doktorlarla ilgili yanıltıcıyönlendirmelerle vatandaşa tuzak kuruluyor. Söz konusu bazı sitelerdekalp-damar, genel cerrahi ve medikal estetik gibi alanlarda hastane ortamındauzman doktorlar tarafından yapılması gereken ameliyatlar için hastaların, Sağlık Bakanlığı'nın onayı olmayan, SGK kaydı bilebulunmayan merdiven altı sözde kliniklere yönlendirildiği yönünde endişeler,tarafımıza iletilmektedir."

SORU ÖNERGESİ

Karakaya, önergesinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a şusoruları yöneltti:

"İnternet reklamlarıyla hasta toplamaya çalışan ve Bakanlığınızın bilgisidışında faaliyet gösterten sağlık kuruluşları var mıdır? Bu tarz hastaneleregiderek mağdur olan vatandaşlarımızın sayısı kaçtır? Yasal olmayan klinik ya dahastanelere karşı hangi tedbirler alınmakta ve yaptırımlar uygulanmaktadır?2016 ve 2017 yılında Bakanlığınızın tespit ettiği ve faaliyetlerine son verilenklinik ya da hastane sayısı kaçtır? Bu tarz yasadışı faaliyet gösteren ve parakarşılığı buralarda doktorluk yapan hekimlere ne gibi yaptırımlargerçekleştirilmiştir? Vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve zarar görmesineneden olan bu tür sağlık alanındaki reklamların denetimi ve takibi yapılmaktamıdır?"

- Adana


Kaynak:HABERLER.COM

Yorum Yaz

E postanız yayınlanmayacaktır. Tüm alanlar mecburidir